připojte se k zaregistrovaným
a odebírejte novinky
z klubu Delfín


TRX

TRX

TRX (Total – Body Resistance Exercise), volně přeloženo "cviky pro zatížení celého těla". Závěsný systém TRX byl původně vytvořen pro americkou armádu, aby mohli vojáci trénovat i mimo základnu. TRX je tak všestranný systém pro posilování skutečně celého těla. Skládá ze dvou nastavitelných popruhů, které jsou zavěšeny ze stropu případně nějaké konstrukce a jsou zakončeny madly pro ruce nebo nohy. Vlastní cvičení probíhá tak, že jedna z částí těla je umístěna na podložce (na zemi) a druhá je pak zavěšena na TRX.

Tato koncepce cvičení je naprosto odlišná od tradičního posilování na strojích, které se zaměřují na izolované cviky. Techniky závěsného cvičení jsou připraveny tak, aby bylo zapojeno celé tělo jako jednotný koordinovaný systém. Cviky závěsného cvičení umožňují třírozměrné pohyby a po celou dobu je cvičeno s vlastní vahou těla. Intenzita tréninku se reguluje změnou postoje cvičence oproti závěsnému bodu.

Každé cvičení zapojí Vaše tělesné jádro tzv. CORE, silné a stabilní jádro je důležité pro prevenci poranění. TRX buduje svalovou sílu, rovnováhu, flexibilitu a aktivuje stabilizační svalstvo po celou dobu cvičení. Je určen pro cvičence všech fitness úrovní, tedy od začátečníků až po elitní sportovce. 

Instruktoři:

Rezervace

TOPlist