Masáže a fyzioterapie

připojte se k zaregistrovaným
a odebírejte novinky
z klubu Delfín


Užijte si relaxaci a regeneraci prostřednictvím rozlišných druhů masáží a terapeutických technik. Naší jednoznačnou předností je komplexní péče o klienta.

Kompletní nabídku masáží a fyzioterapie mohou užívat v plné šíři jak členi Sportcentra Delfín, tak i široká veřejnost.

Masáže

Klasická masáž se provádí masážním olejem či emulzí. Slouží k odstranění svalové únavy a má spíše regenerační charakter. Masáž představuje dobrou alternativu k odstranění následků našeho uspěchaného života, plného stresu z nedostatku pohybu, nebo jednostranným zatěžováním organizmu (vysedávání u počítače, za volantem auta atd. ). Tento způsob života je častou příčinnou bolesti zad a hlavy, ztuhlosti pohybového aparátu, nervozity a nespavosti. Masáž přirozenou cestou řeší příčinu těchto potíží, bez dalšího zatěžování organizmu různými medikamenty proti bolestem, které pouze na chvilku utlumí bolest, ale neřeší její původ.

Masáž a regenreace

Relaxační masáž je standardní terapeutická masáž dle potřeb klienta, je využívána především k upevňování tělesného i duševního zdraví, k posílení organismu, ke zvýšení výkonnosti nebo osvěžení (regeneraci) po fyzické či psychické zátěži, ke zlepšení celkového vzhledu, popřípadě k léčení nebo doléčování některých chorobných a poúrazových stavů. Jinými slovy, Vás dostane po celodenní zátěži do pohody.

Objednat masáž

Sportovní masáže jsou určena především pro rychlejší svalovou regeneraci a rychlé odstranění únavy po sportovním výkonu. Dalším důležitým významem je i prevence, protože pravidelná masáž = lepší regenerace svalů, což brání zkrácení svalů a zvyšuje se tak také jejich odolnost. U sportovní masáže jsou techniky dynamičtější a hlubší, než u klasické masáže.

Objednat masáž

Lymfatická masáž je speciální jemná masážní technika, která pomáhá k aktivaci lymfatického systému. Nevyužívá žádné masážní oleje ani emulze a je velice jemná a bezbolestná. Podporuje odtok lymfy, odstraňování metabolických produktů a toxických látek z těla. Výrazně pomáhá při lymfatických a poúrazových otocích, při zadržování vody v těle, celulitidě a kožních problémech.

Objednat masáž

Havajská masáž Lomi Lomi je považována za perlu mezi masážemi. Klientovi jsou masírována záda, šíje a nohy zezadu. Masáž se odehrává v příjemném rytmu, je kladen velký důraz na přenášení váhy v postoji maséra a na rozdíl od klasické masáže jsou využívány především předloktí a lokty. Odstraňuje svalovou bolest, napětí, únavu a odbourává stres.

Objednat masáž

Baňkování je starověká čínská metoda, využívající účinek podtlaku baněk. Tato technika se používá na odstranění bolesti svalů (nejen na páteři), ovlivňuje vnitřní orgány a napomáhá při odstraňování celulitidy. Působí do hloubky a silně prokrvuje danou oblast. Po aplikaci baněk se mohou a obvykle se objeví lehké podlitiny, které však nejsou škodlivé.

Objednat masáž

Ájurvédská masáž je příjemná pro děti, dospělé a i pro velmi náročné klienty. Její hlavní přínosy pro tělesnou i duševní konstituci spočívají v individuálním přístupu s použitím vhodných léčivých olejů, které mají výživný a detoxikační účinek na kůži, tkáně a klouby. Nalezneme zde i prvky mobilizační medicíny, které napomáhají k odstranění blokád fyzických, a tím nastolují duševní soulad. Ájurvéda (věda života) vychází z více jak 5 000 let staré medicíny a její kořeny sahají až do staré Indie, patří tedy k nejstarším léčebným systémům. Ájurvéda se skládá z unikátního systému výživy, cvičení, bylinné terapie, relaxace, meditace a pročišťování organismu.

Objednat masáž

Aroma masáž je relaxační masáž spojená s léčivým účinkem éterických olejů. Aromaterapie podporuje zdraví, ulevuje při zátěži a stresu, posiluje imunitu organismu, harmonizuje tělo a celkově uklidňuje. V aromaterapii se používají rostlinné oleje (slunečnicový, olivový, sezamový, mandlový aj.), do kterých se přidávají aromatické olejové esence. Oleje se míchají těsně před masáží a to podle potřeby účinku buď stimulující (jang) nebo uklidňující (jin). Mezi nejrozšířenější éterické oleje patří citronová tráva, levandule, cedrové dřevo, zázvor, santalové dřevo, borovice, jasmín, růže nebo granátové jablko.

Objednat masáž

Medová masáž je nejen příjemným prostředkem a relaxací po náročném a stresujícím dni, ale také prostředkem, který dokáže lidské tělo zbavit škodlivých toxinů.Rozehřátý med je pomalými pohyby vmasírováván do kůže klienta. Díky léčivým účinkům medu a správných kompresních masérských hmatů na pokožku těla se vyplavují toxiny z hloubky tělesných tkání. Medová masáž stimuluje činnost orgánů a pomáhá léčit civilizační choroby.

Objednat masáž

Fyzioterapie

Fyzioterapie je obor zdravotnické činnosti zaměřený na diagnostiku a terapii funkčních poruch pohybového systému. Prostřednictvím pohybu a dalších fyzioterapeutických postupů cíleně ovlivňuje funkce ostatních systémů včetně funkcí psychických. Práce fyzioterapeuta je diagnostika a následná terapie s cílem zachování a obnovení optimální funkce pohybového systému.

U fyzioterapie se můžete setkat s tzv. měkkými technikami, které jsou metodou zaměřenou na svaly, šlachy, podkoží a kůži (na rozdíl od masáže působí lokálně). Měkké techniky slouží k uvolnění zvýšeného svalového napětí a k odstranění reflexních změn ve svalech a okolních strukturách. 

Diagnostika je terapeutická metoda která probíhá pohledem a pohmatem. Terapeut sleduje držení těla, rozsah hybnosti jednotlivých částí těla a každodenní pohybové stereotypy. Je vhodná k řešení již vzniklých problémů a jako prevence před přetížením organismu. 

Objednat Diagnostiku

Dornova metoda je manuální terapie, která dokáže ulevit při akutních bolestech zad. Metoda jež umožňuje srovnat délku končetin, napravit obratle a ulevit při problémech s klouby. Uvolňuje fyzické i psychické bloky a řeší příčinu bolesti.

Kinesiotaping

Spočívá v lepení elastických pásek na postiženou oblast ve zcela konkrétním směru a tahu. Kinesiotaping je velmi efektivní a šetrná terapie pohybového systému, která nachází uplatnění nejen ve sportovní medicíně, ale u velké škály diagnóz ortopedických, neurologických, traumatologických i pediatrických. K tomuto účelu se používá elastických tejpovacích pásků rozdílných šířek a vlastností, které jsou v odlišných barvách používány k velké škále terapeutických účinků. Tato dnes již celosvětově rozšířená technika podporuje hojivé procesy tkáně, svalů a kloubů v postiženém místě a zajišťuje bezproblémový rozsah pohybu. Díky své elasticitě tejpů zde nedochází ke znehybnění postiženého místa, ale dojde v místě aplikace ke změně napětí kůže a svalů. Tím se vyrovná svalová nevyváženost, urychlí se hojení a regenerace postižených míst. Nejčastěji se používá při bolestech šlach a svalů, nestabilitě kloubů, bolestech páteře, při tenisovém lokti, vadném držení těla a syndromu karpálního tunelu. Dále se také používá při sportech jako prevence proti úrazu.

Ceník masáží naleznete ZDE 

TOPlist